Jdi na obsah Jdi na menu
 


Světy po klinické smrti fyzického těla

Nořím se do nekonečného Vesmíru... první chvíli nevím, zda sním, či bdím, ale cítím ten pohyb svého těla, i když už ne úplně fyzického.. pluji Vesmírem. Milisekundu strachu střídá radost.. radost, jako když se s vámi rozjede horská dráha, nebo kolotoč. Letíte prostorem jinak, než jste zvyklí. Letíte rychle a při tom se cítíte v naprostém bezpečí. Vnímáte kompaktnost svého těla a vědomí, nikdy vám snad nebylo lépe a lehčeji.

(c) Dreamstime prostřednictvím OSUD.cz

Slyšíte hlasy svých mrtvých příbuzných, vidíte v mlze jejich tváře. Nejde se na ně otočit, ale víte, že tam jsou a sledují vás. Vnímáte jejich lásku k vám a to, že proto tam jsou. A pak náhle tam odněkud zleva či zprava začíná se blížit světlo. Nejdřív malé, malá tečka.. a potom stále větší a rostoucí. Nevíte, zda se blíží ono k vám, nebo vy k němu.. a najednou je světla plno, přímo před vámi.. jste fascinováni tím jasem, je světlejší než nejbělejší sníh, je jasnější než tisíc Sluncí, až začíná oslepovat a vy přivíráte oči, nebo ztrácíte vědomí... a v tom vidíte Jeho. Nevím, zda i vyznavači jiných směrů a náboženských systémů vidí Ježíše, ale zpravidla se vyprávění a popis shoduje naprosto stejným způsobem. Povídá si s vámi, vítá vás, jako svého bratra či sestru a vy vnímáte, že k němu máte obrovskou důvěru a respekt, odevzdáváte se mu. Světlo dál zesiluje a vy najednou vidíte tam někde pod sebou sebe, obraz se zvětšuje a už se vidíte naprosto jasně, jste to vy a poprvé v životě se vidíte zvenčí. Kolem vás definují lidé a situace.. a vy zalykavě pláčete tím, co jste udělali, i tím, co jste neudělali a udělat měli.. těší vás to, co jste vykonali správně, přesto sálavě pálí a mučí to, co ne, přestože jste mohli. Trvá to jen minuty, možná hodiny, možná celé roky.

A pak se posunujete dál prostorem, až skončíte v některém z dalších světů. Já se ocitl na neobyčejně krásném ostrově, kde všechno neuvěřitelně kvete a voní. Jsou tam tisíce duší, které nejprve nevidíte, ale vnímáte je. Vnímáte je, jak švitoři a zpívají.. i ony tam jsou proto,že přemýšlí o svém právě skončeném životě a čerpají energii, sílu a krásu na ten další. A k tomu jim zpívají a konejší je Andělé. Vše trvá roky, ale připadá vám to jako dny.

Tak nějak vypadá prožitek klinické smrti tak, jak jsem ho sám zažil v jedné z reálných vizí. Dál jsem se nedostal. Vzpomněl jsem si na to, když jsem shlédl toto video, kde umělec vyjádřil klinickou smrt svým uměleckým způsobem. Zachycuje v něm vyprávění pilota, který prožil klinickou smrt po havárii svého letadla.

Pokud se vám povede z tohoto světa vrátit, měli byste se stát posly toho, že život nikdy nekončí. Posly duchovních světů v našem hmotném světě. Posly toho, že je téměř všechno jinak, než si myslíme a než žijeme. Posly naděje, soucitu a lásky.

Zde je to video:

zdroj: www.osud.cz

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář