Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zasvěcení

12. 6. 2007

 

 

 

 

ObrazekDále bohatství myšlenek, zážitků zkušeností, které zahrnují celou oblast mystiky názorně vysvětlují zákony karmy znovuzrození. Autorka podává významné svědectví, udává směr v našem chaotickém věku. Sféry, které popisuje, jsou různé: vývoj citlivého děvčete, rány osudu, Jež určují proces zrání; vrchol krize, Který vede do průlomu nové existence záhadným zpusobem se prolíná s hrůzami poslední války. Celá zkušenost je podporovaná silnou osobností.

Kniha, ve které se prolíná biografie, román mystické učení, podává napínavý obraz záhad zasvěcení, jehož hluboká pravda vždy dráždila fantazii. Je to zároveň nejobsažnější reinkarnační zpráva, která umožňuje získat hluboký vhled do působení karmy z života do života.

Autorka neměla naprosto v úmyslu podat historický obraz Egypta. Člověk, který někde žije, nemá ponětí o zvláštnostech své země, nedívá se na mravy, jazyks a náboženství z hlediska etnografického. Považuje vše za samozřejmé. Je lidskou bytosti, má vé radosti a bolesti jako každá jiná lidská bytost, na kterémkoli místě, v kteroukoli dobu, neboť skutečně lidské je bezčasé a  neměnné. Její vyprávění se vztahuje pouze na lidské, nikoliv na etnografii a dějiny. Pojmenovala proto záměrně vše dnešními  pojmy a nechtěla předstírat egyptský znějícími slovy egyptskou atmosféru. Podává nauku velekněze Ptahhotepa v dnešní řeči, aby jí mohli rozumět dnešní lidé. Ale také pro všechny náboženské symboly zvolila dnešní pojmenování, abychom rozuměli, co tyto symboly znamenají.

Dnešní člověk lépe chápe, řekneme-li Bůh, než když použijeme pro tentýž pojem egyptský výraz "Ptah". Řekneme-li "Ptah", každý si pomyslí: "Ano, Ptah, egyptský Bůh." Ne! Ptah neyl egyptský Bůh, ale Egypťané nazývali stejného Boha, kterého my dnes nazýváme Bohem, ve svém jazyce Ptah. Uvádí další příklady, satana nazývali Seth.

Cítíme přesně, co tato slova - Bůh Nebo satan znamenají. Oproti tomu slova Ptah nebo Seth nám nic neříkají, jsou prázdná, suchá a bez významu. Výraz logos nebo výraz tvůrčí princip nám říkají take víc než Horus Hawg. Elektřina byla elektřinou i před tisíciletími a atom byl atomem, měly jen jiná jména.

Nechť tedy nikdo nevykřikne kvůli anachronismu, když egyptský velekněz například hovoří o "řetězové reakci"! Záměrně se nechtěla pokoušet o reprodukování nebo napodobování prastaré terminologie pro jevy, které my dnes známe a jsme zvyklí používat pod jinými jmény.

 

Obrazek

 

Náhledy fotografií ze složky Elizabeth Haich

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Uzasna kniha

(Honza, 10. 10. 2017 1:19)

Jsem nadsen,,,lehce za pulkou...ale fakt super :)

Zasvěcení

(Ivana, 10. 1. 2012 18:32)

Mimořádná kniha, která posune kupředu všechny. Na mě zapůsobila jako zásah bleskem. Je naprosto srozumitelná a co je nejúžasnější.. je pravdivá. I já jsem prošla určitými zkušenostmi a tato kniha mě jen utvrdila v tom co znám a postrčila hodný kus napřed. Díky Elisabeth.

Re: Zasvěcení

(e-ala, 11. 1. 2012 9:31)

Děkuji za komentáře, mně ta kniha převrátila život vzhůru nohama, samozřejmě silně pozitivně. Nastolila mi životní cestu, po které kráčím již 18 let.

o knize

(Katy, 22. 9. 2010 8:22)

je to jedna z mých nejoblíbenějších knih...četla jsem jí kdysi a měla jsem pocit, že je o mě...budu si jí muset znovu přečíst..Katy

Zasvěcení

(All, 13. 5. 2010 20:01)

Nikdy žádná kniha neměla tak významný vliv na můj život jako tato. Doslova jej převrátila vzhůru nohama a důsledky jsou... nekonečné. Posune vědomí o mnoho řádů kupředu. Nelze než velmi vřele doporučit všem, kteří touží po poznání a pravdě.

Zasvěcení

(Andrea, 7. 5. 2009 22:22)

Ja tuhle knihu čtu a musím říci,že se mi opravdu líbí.
Duchovni svět mi není cizí,ale spoustu věcí se musim ještě učit pochopit.
Upřímná slova Elizabeth Haich mi pomáhají pochopit sebe sama a nalézám odpovědi,které hledám.